Wiadomości Branżowe Ślub i wesele

Warszawo, odetchnij

25 filmowych opowieści o stolicy efektem warsztatów „Warszawa w 3 minuty"Spośród 25 etiud dokumentalnych o Warszawie, które powstały w trakcie warsztatów Samsung Ar Master „Warszawa w 3 minuty“,

25 filmowych opowieści o stolicy efektem warsztatów „Warszawa w 3 minuty"

Spośród 25 etiud dokumentalnych o Warszawie, które powstały w trakcie warsztatów Samsung Ar Master „Warszawa w 3 minuty“, wybrano trzy najlepsze filmowe opowieści o stolicy. Wyboru zwycięzców dokonała komisja złożona z reżyserów i artystów prowadzących zajęcia: Normana Leto, Jakuba Piątka, Piotra Kielara, Jaśminy Wójcik i Ady Karczmarczyk. Ostatni cykl warsztatów odbył się w sobotę, 3 grudnia br., w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Pierwszą nagrodę w ramach warsztatów „Warszawa w 3 minuty“ otrzymał Miłosz Stępowski za film pt. „Pustka“, w którym w niezwykle wrażliwy i liryczny sposób ukazał starą Warszawę. Druga nagroda powędrowała do Sary Wojciechowskiej za film pt. „Dłoń“ – prowadzący warsztaty docenili umiejętność wnikliwej obserwacji dokumentalnej oraz zdolność kadrowania młodej Warszawianki. Trzecia nagroda została przyznana Marcie Lasek za film pt. „10“ za diagnostyczne ujęcie miasta poprzez pryzmat czasów pokoju i „prosperity“. Za wrażliwość filmową prowadzący wyróżnili dodatkowo dwie etiudy: „Bo ja jestem z lasu“ Piotra Strojnowskiego i „Strogonow“ Michaliny Musielak.

Warsztaty „Warszawa w 3 minuty“ umożliwiły miłośnikom sztuki filmowej poznanie tajnik pracy reżyserskiej oraz przydatnych sztuczek operatorskich, a co za tym idzie doskonalenie umiejętności technicznych. Program warsztatów obejmował m.in. zasady realizacji krótkich form filmowych, kompozycji kadru oraz profesjonalnej obsługi kamery. Co ważne, dzięki obecności artystów związanych z konkursem sztuk wizualnych Samsung Art Master warsztaty pozwoliły młodym Warszawiakom spojrzeć na obraz wideo jak na przedmiot działań twórczych.

Powstałe w trakcie warsztatów prace można oglądać na kanale YouTube firmy Samsung Electronics Polska: www.youtube.com/samsungpolska.

Więcej informacji o warsztatach na stronie www.samsungartmaster.pl

A to już wiesz?  Gatta w romantycznej odsłonie najnowszej kolekcji duetu BIZUU

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy