Wiadomości Branżowe Ślub i wesele

Tomasz Raczek nowym naczelnym miesięcznika FILM. Zarządzanie tytułem przejmuje FILM POINT GROUP

Tomasz Raczek jest nowym naczelnym miesięcznika FILM. Zarządzanie tytułem przejęła należąca do Platformy Mediowej Point Group spółka FILM POINT GROUP.Rolą FPG będzie wypracowanie i wdrożenia nowej strategii rozwoju miesięcznika.

Tomasz Raczek jest nowym naczelnym miesięcznika FILM. Zarządzanie tytułem przejęła należąca do Platformy Mediowej Point Group spółka FILM POINT GROUP.

Rolą FPG będzie wypracowanie i wdrożenia nowej strategii rozwoju miesięcznika. Jednocześnie Zarząd spółki będzie kontynuował rozmowy z potencjalnymi inwestorami i będzie odpowiedzialny za przygotowanie modelu współpracy inwestycyjnej.

FILM POINT GROUP jest spółką  zależną Platformy Mediowej Point Group. Jej prezesem jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 - 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący m.in. Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej. Zadaniem FILM POINT GROUP jest utworzenie funduszu filmowego kojarzącego środowisko producentów filmowych z inwestorami branżowymi i pozabranżowymi, prywatnymi i instytucjonalnymi. Spółka działa również jako dystrybutor filmowy.

Tomasz Raczek (FB: http://www.facebook.com/tomaszraczek.fanpage?fref=ts, Twitter: @TomaszRaczek) jest krytykiem filmowym, publicystą, wydawcą oraz autorem programów radiowych i telewizyjnych. Ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Z Zygmuntem Kałużyńskim tworzył słynny duet znany z zażartych sporów o filmy prowadzonych zarówno w telewizji, jak i drukowanych w prasie i książkach. Laureat Wiktora oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego). Publikował na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki", "Teatru", "Kina", "The European", "The Montreal Gazette", "Wprost". Jest autorem książek "Karuzela z idolami", "Pies na telewizję", "Karuzela z madonnami", "Karuzela z herosami" oraz napisanych wspólnie z Zygmuntem Kałużyńskim: "Perłowej ruletki", "Poławiaczy pereł", "Pereł do lamusa" i pięciotomowego leksykonu filmowego "Perły kina". Rozmowa z nowym naczelnym magazynu FILM - w serwisie Wprost.pl. 

FILM to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Zawiera aktualne informacje na temat premier filmowych, branży oraz sylwetek twórców produkcji kinowych i telewizyjnych. Od przeszło pół wieku FILM jest również organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie polskiego kina - Złotych Kaczek. Wydawcą magazynu jest Media Point Group. 

A to już wiesz?  Oceń płytę i wyjedź na weekend w góry – muzycy zachęcają do kupowania swojej twórczości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy