Wiadomości Branżowe Ślub i wesele

„Roman Polański” na 37 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

Najważniejsze święto polskiego kina właśnie rozpoczęło swoją 37 edycję. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni od prawie czterech dekad wzbudza ciekawość i zainteresowanie nie tylko branży filmowej, ale również wszystkich wielbicieli

Najważniejsze święto polskiego kina właśnie rozpoczęło swoją 37 edycję. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni od prawie czterech dekad wzbudza ciekawość i zainteresowanie nie tylko branży filmowej, ale również wszystkich wielbicieli kina.

W piątek, 11 maja, poza sekcją konkursową, podczas specjalnego pokazu na Festiwalu zostanie zaprezentowany biograficzny film w reżyserii Laurent Bouzereau „Roman Polański”. To wyjątkowo osobista dokumentalna opowieść o polskim reżyserze.

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni to miejsce, gdzie prezentowane jest zarówno kino młodych debiutujących artystów, jak i dzieła zaprawionych w bojach filmowych tuzów. W jednym miejscu, o tej samej porze, spotyka się  cały polski filmowy świat.

Właśnie w takim miejscu, poza sekcją konkursową, odbywać się będą między innymi retrospektywy filmowe laureatów z lat poprzednich, spotkania w ramach Masterclasse oraz pokazy specjalne. Jednym z takich pokazów będzie uroczysta projekcja filmu „Roman Polański”, który swoją oficjalną premierę będzie miał tydzień później, 18 maja.

Roman Polański” to dokumentalna opowieść o polskim reżyserze. Film jest zapisem osobistej rozmowy Romana Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem podczas pobytu reżysera  w areszcie domowym w szwajcarskim Gstaad. To wyjątkowa, niezwykła i bardzo intymna rozmowa, podczas której Polański przywołuje gorzkie zdarzenia i bolesne wspomnienia. Wraca do miejsc i uczuć, których już nie ma, a które ukształtowały go jako człowieka i artystę.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z największych imprez filmowych w Polsce. Jedyna, która w tak wielkim stopniu promuje polską kinematografię. Główną nagrodą są Złote Lwy, które w tym roku będą przyznane już po raz 37.

Filmową biografię Romana Polańskiego do kin wprowadza FILM POINT GROUP. To nowy podmiot na polskim rynku filmowym, stworzony przez Platformę Mediową Point Group, wydawcę magazynu FILM oraz organizatora plebiscytu i gali Złote Kaczki. Kompetencją FILM POINT GROUP jest pozyskiwanie środków od prywatnych inwestorów na finansowanie produkcji filmowej. W celu zarządzania tymi środkami, spółka powoła dedykowany  fundusz. Prezesem spółki jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 - 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej. Dyrektorem zarządzającym jest Andrzej Serdiukow, producent i dystrybutor filmowy. W latach 2000-2005 dyrektor produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej, a następnie dyrektor Agencji Filmowej TVP. W latach 2008-2011 pełnił funkcję prezesa i dyrektora programowego Syrena Films. 

A to już wiesz?  Zadbaj o skórę jak Azjatka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy