Wiadomości Branżowe Ślub i wesele

Koncerty adwentowe, szachy i bieganie – 50/2011

Okres przedświąteczny to czas nastrojowych koncertów - najciekawsze naszym zdaniem będą popisy Harlem Gospel Choir. W Gdańsku wystąpią gwiazdy muzyki dawnej, a podczas koncertu charytatywnego Kayah i Marcin Wyrostek zaprezentują swoje

Okres przedświąteczny to czas nastrojowych koncertów - najciekawsze naszym zdaniem będą popisy Harlem Gospel Choir. W Gdańsku wystąpią gwiazdy muzyki dawnej, a podczas koncertu charytatywnego Kayah i Marcin Wyrostek zaprezentują swoje najważniejsze utwory. Jeszcze przed świętami odbędą się dwa wydarzenia "ekstremalnie sportowe": Nocna Masakra oraz Szachowe Mistrzostwa Europy. A po świętach, aby spalić nadmiar kalorii -  warto pobiegać w Sylwestra.

Cała Polska biega w Sylwestra

Biegi sylwestrowe organizowane są na terenie całego kraju, od Koszalina poprzez Łódź, Kraków, Trzebnicę, aż do Katowic. Ta z pozoru nietypowa jak na Sylwestra rozrywka ma wielu zwolenników, co jest widoczne po ilości osób biorących udział w wydarzeniu. Największą popularnością cieszą się biegi rozgrywane na dystansie 10 km.

Oto najpopularniejsze z nich: Krakowski Bieg Sylwestrowy, Gorlicki Bieg Sylwestrowy, Maraton Sziszapangma w Katowicach, Uliczny Bieg Sylwestrowy – Trzebnica 2011, Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela w Poznaniu.

Szachowe Mistrzostwa Europy – każdy może zagrać

W dniach 16-18 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i szachach błyskawicznych. W turnieju udział weźmie czołówka polskich arcymistrzyń i arcymistrzów ze swym liderem Radosławem Wojtaszkiem oraz wiele gwiazd światowych szachów. Udział słynnej Węgierki Judit Polgar będzie jednym z największych wydarzeń mistrzostw.

Dotychczas na ME w szachach szybkich zgłosiło się 700 zawodniczek i zawodników, w tym 71 arcymistrzyń i arcymistrzów, a na ME w szachach błyskawicznych – blisko 400 osób. Zawodnicy będą reprezentować 27 krajów. Najmłodsza uczestniczka ma lat 5, a najstarsi zawodnicy – ponad 80.

Nocna masakra dla prawdziwych twardzieli

Sportowo-turystyczny rajd na orientację, zwany Nocną Masakrą, odbywa się zawsze w najdłuższą noc w roku. Tym razem uczestnicy będą mieli do pokonania trasy rowerowe 100 i 200 km, piesze 50 i 100 km oraz jedną ekstremalną - 150 km. Jeśli chcesz sprawdzić granice własnej wytrzymałości i umiejętność odnalezienia się w trudnych warunkach, koniecznie wybierz się do miejscowości Dębno w dniach 17-18 grudnia.

A to już wiesz?  Rumunia Mistrzem Europy w pierwszych na świecie Finałach Samsung Smart TV Angry Birds

Kayah i Marcin Wyrostek na koncercie charytatywnym

Dwie gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Kayah i Marcin Wyrostek wystąpią 18 grudnia w Gdańsku podczas Świątecznego Koncertu Charytatywnego. Na wydarzenie zaprasza Gdańska Fundacja Innowacji Społecznych, która organizuje koncert już po raz trzeci.

Kayah i Marcin Wyrostek wykonają wspólnie utwory, które wielokrotnie były inspiracją w ich własnej twórczości. Będą wśród nich piosenki francuskie, brazylijskie, argentyńskie, romskie… Nie zabraknie też znanych utworów Kayah w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Gwiazdy muzyki dawnej – Actus Humanus

Przez pięć dni w najpiękniejszych zabytkowych przestrzeniach Gdańska rozbrzmiewać będzie muzyka dawna związana z okresem Bożego Narodzenia. Festiwal Actus Humanus, o którym mowa, potrwa od 14 do 18 grudnia. W wydarzeniu wezmą udział m.in. legendarne zespoły Modo Antiquo i La Venexiana, słynny francuski klawesynista Pierre Hantaï oraz zjawiskowi wokaliści – Roberta Mameli I Pino de Vittorio.

W niepowtarzalnej scenerii gdańskich świątyń – Kościele św. Mikołaja, św. Brygidy i św. Jakuba, a także w Dworze Artusa zaprezentowane zostaną najwybitniejsze dzieła dawnych wieków pisane na okres adwentu.

Rockowa opera Krzyżacy

W dniach 14-16 grudnia w Warszawie, Gdyni i Łodzi widzowie będą mogli podziwiać wybitnych aktorów i wokalistów w pierwszej od lat polskiej rock operze opartej na motywach powieści Henryka Sienkiewicza. Krzyżacy, widowisko muzyczne wystawione po raz pierwszy z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem ponownie zachwyci publiczność rockowym brzmieniem i nowoczesną choreografią.

Rock opera Krzyżacy to wypełniona namiętnością, cierpieniem, zdradą i bohaterstwem muzyczna opowieść o jednej z najbardziej znanych historii miłosnych polskiej literatury oraz jednej z najbardziej znaczących bitew w historii naszej ojczyzny.

Anioły z Harlemu znów w Polsce

Anioły z Harlemu znów odwiedzą Polskę. Najbardziej znany amerykański chór gospel wystąpi na pięciu koncertach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Opolu. Początek trasy koncertowej już 16 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej. Harlem Gospel Choir po raz kolejny sprawi, że publiczność wyjdzie z koncertu zachwycona i naładowana samymi pozytywnymi emocjami.

A to już wiesz?  Ludovica – miniaturowe miasto z klocków MEGA Bloks

Ich pasja i miłość do muzyki elektryzują. Żaden widz, nawet ten najbardziej uparty, nie zdoła wysiedzieć w fotelu podczas występu. Prędzej czy później zacznie tańczyć, klaskać i śpiewać. Harlem Gospel Choir sprawia, że każdy może poczuć w sobie czarną duszę gospel.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy