Fryzura ślubna Garnitur ślubny Makijaż ślubny Palnowanie przyjęcia Planowanie wesela Planowanie ślubu Suknia ślubna Ślub i wesele

Jak zaplanować ślub?

Jeśli urządzasz weselne przyjęcie, zaplanuj wszystko o wiele wcześniej. Nie zwlekaj do ostatniej chwili, ponieważ może się okazać, że już za późno na wynajęcie sali. Przede wszystkim, najpierw musicie ustalić datę ślubu i godzinę. Kiedy już formalności w kościele i urzędzie stanu cywilnego macie za sobą, kiedy już jesteście po kursie przedmałżeńskim, a termin ślubu jest pewny, możecie planować całą resztę.

Dla Panny młodej piękna suknia, fryzura, makijaż i wszelkie inne dodatki związane z przygotowaniem ciała. Dla pana młodego koszula, garnitur, buty, mucha lub krawat.

panna-mloda-i-mlody350.jpg

Zamów więc wizytę u kosmetyczki, fryzjerki i jeśli robisz tez inne zabiegi, nie zapomnij umówić się wcześniej na nie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umówienie się na wizytę domową u Ciebie. Jednak najwcześniej powinnaś zajęć się suknią i salą.

Jeśli nie kupujesz gotowej sukni, ale zamawiasz szycie dla Ciebie, to zrób to dużym wyprzedzeniem. Pamiętaj, że konieczne będą przymiarki, być może nawet kilka. Poza tym, lepiej wcześniej mieć gotowa suknię, aby móc zaplanować dodatki do niej. Odpowiedni welon, być może jakiś szaliczek na plecy czy inna narzuta lub peleryna, rękawiczki, może zamiast welonu kapelusz, i oczywiście odpowiednie buty i rajstopy, dopasowana do rodzaju sukni bielizna. Kiedy już to wszystko będziesz miała, możesz czekać spokojnie na ślub.

Pan młody powinien także wcześniej kupić odpowiedni garnitur, koszulę, krawat, oraz buty.

Jeśli zajmujecie się sami przygotowywaniem jedzenia, musicie i tak mieć kogoś do pomocy. Jeśli to będzie ktoś z rodziny, czy nawet ktoś wynajęty, dajcie wcześniej odpowiednie dyspozycje, aby potem nie zawracać sobie głowy. Jednak najwygodniejsze jest zamówienie całej obsługi – wtedy każdy ma spokojną głowę. Jeśli więc rezerwujecie salę, być może możecie od razu zarezerwować obsługę i wybrać jedzenie. Na pewno będzie to droższe niż pomoc rodziny czy znajomych, jednak być może właśnie taka forma odpowiada Wam najbardziej.

Kolejną sprawą jest dekoracja sali. Musicie zapytać wcześniej, czy robicie to we własnym zakresie, czy jest już gotowa ślubna dekoracja.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Czy Hubert   #Jednak Hubert   #Nielsen Audience Measurement   #tak